Judetul Bacau
Linkuri utile
Despre noi
Membri
Proiecte
Parteneri
Comisii de lucru
Agentii
Birouri
Reprezentante
Media
Publicatii
Contact

Camera de Comert si Industrie angajeaza Consultanti Camerali

Sider Angajare Iulie 2020

Candidatul ideal

  • studii superioare in domeniul juridic, economic, tehnic-ingineresc;
  • Cunostinte legislative despre:
  • organizarea si functionarea Camerelor de Comert si Industrie (L 335/2007);
  • organizarea si functionarea agentilor economici ( L 31/199, L26/1990);
  • domeniul infiintarilor de firme, modificarilor de acte firme, administrare firme;
  • obtinere avize / autorizatii / licente;
  • bune abilități de comunicare,lucru în echipă;
  • organizarea și stabilirea priorităților în activitatea profesională;
  • cunostinte word / excel / baze de date / internet / retele de socializare;
  • cunoasterea a cel putin o limba straina de circulatie internationala (engleza).

Descrierea jobului

  • servicii de consultanta pentru infiintari firme, modificari acte firme, administrare firme, obtinere avize / autorizatii;
  • organizare evenimente: targuri si expozitii, cursuri de formare profesionala, conferinte, sesiuni de informare / instruire, prezentari de firma etc;
  • promovarea serviciilor Camerei;
  • organizare intalniri cu autoritatile si institutiile publice.

Locatiile jobului: Bacau, Onesti, Moinesti

Transmitere CV-uri catre: ccibc@ccibc.ro

        Impreuna in lumea afacerilor